امروز :
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲
بازدید امروز
120
بازدید دیروز
114
بازدید کل
413,753
سخن دبیر علمی "دومین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح"
شنبه 25 تیر 1401
سخن دبیر علمی "دومین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح"

خدا را شاکریم در سال‌های اخیر کشور عزیزمان ایران با برخورداری از سرمایه بزرگ انسانی و منابع خدادادی منحصر به فرد، گام­های استواری را در راه توسعه علمی فناورانه برداشته است. قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه و پژوهشکده مطالعات فناوری نیز با رویکرد نقش‌آفرینی در این جریان مستمر تمامی تلاش خود را در برگزاری دومین همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح مبذول داشته‌اند. به نمایندگی از تیم برگزارکننده این رویداد ملی، مفتخرم که حضور شرکت­کنندگان محترم را غنیمت شمرده و به ایشان خیرمقدم عرض نمایم. دومین همایش مهارت‌آموزی از رویدادهای علمی برجسته­ کشور است که با هدف ترویج، بازنمایی و گفتمان سازی اهداف و برنامه‌های طرح جامع مهارت‌آموزی در میان اقشار مخاطب طرح، برگزار می‌گردد.

پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری و قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه مفتخر هستند که میزبانی این دوره از همایش را در آبان ماه 1401 بر عهده دارند. همایش دربرگیرنده سه حوزه تخصصی مهم در زمینه 1. اشتغال مؤثر، 2.کارآمدی و 3. سرباز ماهر خواهد بود که محورهای اصلی عبارتند‌از:  خدمت وظیفه عمومی، توانمند سازی و تعالی کارکنان وظیفه، هدفمند سازی مهارت‌آموزی و اشتغال مؤثر کارکنان وظیفه.

به عنوان دبیر علمی دومین همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح مفتخرم اعلام نمایم که موفقیت این همایش نتیجه همکاری صمیمانه افراد بسیاری است که در هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های فنی و اجتماعی ما را همراهی کرده‌اند. به ویژه شورای سیاست‌گذاری، همکاران همایش، اعضای کمیته علمی و اجرائی و حامیان مالی و معنوی کنفرانس وسایر اعضایی که ما را در هرچه بهتر برگزار کردن این رویداد یاری فراوان دادند.

پیشاپیش از تمامی پژوهشگران گرامی و صاحبان گرانقدر آثار از سراسر کشور عزیزمان ایران، به منظور ارسال آخرین دستاوردهای خود به دبیرخانه همایش سپاسگزاری می‌کنم.

 

سید حبیب الله طباطبائیان

پژوهشکده مطالعات فناوری

دبیر علمی همایش


دومین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه و جلب مشارکت همه اقشار و به‌ ویژه جامعه علمی کشور، پیرامون تحقق مأموریت اهداف قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه مبنی بر ارتقاء جذابیت و نشاط افزایی در دوران خدمت سربازی و اجرای بهینه طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در دوران قبل، حین و بعد از خدمت مقدس سربازی برگزاری می‌شود.