امروز :
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲
بازدید امروز
101
بازدید دیروز
114
بازدید کل
413,734
جلسه کمیته علمی دومین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح
شنبه 7 آبان 1401
جلسه کمیته علمی دومین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح

برگزاری جلسه کمیته داوری دومین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح

جلسه انتصاب و توجیهی داوران کمیته های علمی و محتوایی دومین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح برگزار شد.

جلسه کمیته داوری دومین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ظهر امروز در سالن جلسات پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری کشور و با حضور سردار کمالی، مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی، دکتر طباطبائیان، ریاست پژوهشکده و اعضای دو کمیته داوری علمی و محتوایی همایش برگزار شد.

دکتر طباطبائیان با اشاره به بهبود سطح تحصیلات عموم جامعه به خصوص سربازان، خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به ارتقاء سطح تصحیلات سربازان، موضوع بکارگیری تخصصی و مهارت آموزی آنان به منظور آماده‌سازی جوانان برای بازار کار و ایجاد اشتغال بیش از پیش دارای اهمیت می باشد.

وی افزود: دومین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با هدف ترویج طرح مهارت آموزی و ارتقاء آن در آذرماه برگزار خواهد شد.

رییس پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهموری ادامه داد: با بهره‌گیری از تجربیات خوب همایش اول که در سال 1397 برگزار شد، قصد داریم تا با مخاطب قرار دادن کارکنان وظیفه در این همایش گامی مؤثر در راستای بهبود خدمت وظیفه عمومی و همچنین توجه به دغدغه‌های سربازان برداریم که از همین رو مشوق‌های خوبی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: با توجه به ارتقاء سطح تحصیلات عموم جامعه و موضوعات گفته شده، خوشبختانه طرح تحول خدمت سربازی در دست بررسی است که از همین رو اصلاحاتی نظیر ثبت سند ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه، افزایش حقوق و... انجام شد.

سردار کمالی ادامه داد: در حال حاضر در تلاش برای تدوین طرح تحول سربازی هستیم تا با حذف مواردی نظیر نظافت و به کارگیری تخصصی و همچنین تغییر مدت خدمت سربازی برای قشر تحصیل کرده، گامی مؤثر در راستای بهبود خدمت وظیفه عمومی و ارتقاء شأن سرباز برداریم.

وی با بیان اهمیت تسهیل‌گری اشتغال جوانان ادامه داد: از دیگر اهداف اصلی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، تسهیلگری اشتغال سربازان پس از اتمام دوره خدمت وظیفه عمومی است.

سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی گفت: با توجه به مطالب بیان شده، دومین همایش ملی مهارت آموزی با هدف فرهنگ‌سازی و تبلیغ مهارت آموزی و بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و نظرات عموم جامعه به خصوص قشر اساتید، دانشجویان و سربازان در این خصوص، در 3 محور خدمت وظیفه عمومی، مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و تسهیل‌گری اشتغال در دهه دوم آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی خاطر نشان کرد: هدف دیگری که در برگزاری این همایش دنبال خواهیم کرد، پیدا کردن نقاط ضعف و معایب خدمت سربازی است.

سردار کمالی افزود: لذا از هر مقاله و اثری که به صورت علمی نسبت به موضوعاتی از قبیل معایب سربازی و روش های بهبود آن نیز پرداخته باشد هم استقبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: با شکل گیری قرارگاه مرکزی مهارت آموزی، تفاهم‌نامه های خوبی با 26 دستگاه و سازمان به جهت بکارگیری مدل‌های مهارت آموزی فعلی کشور امضا شد که ثمره آن آموزش یک میلیون و 200 هزار سرباز و همچنین صدور گواهی نامه تخصصی مهارتی برای بیش از 750 هزار سرباز و همچنین ثبت 14 هزار محیط واقعی کار در پورتال سازمان فنی حرفه‌ای کشور بوده است.


دومین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه و جلب مشارکت همه اقشار و به‌ ویژه جامعه علمی کشور، پیرامون تحقق مأموریت اهداف قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه مبنی بر ارتقاء جذابیت و نشاط افزایی در دوران خدمت سربازی و اجرای بهینه طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در دوران قبل، حین و بعد از خدمت مقدس سربازی برگزاری می‌شود.