امروز :
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲
بازدید امروز
109
بازدید دیروز
114
بازدید کل
413,742
مساعدت سازمان وظیفه عمومی برای رفع مشکل خروج از کشورمشمولان زائر عتبات عالیات متولد سال 1383
یکشنبه 6 شهریور 1401
مساعدت سازمان وظیفه عمومی برای رفع مشکل خروج از کشورمشمولان زائر عتبات عالیات متولد سال 1383

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی فراجا،سردار "تقی مهری " اظهار کرد: در راستای ارائه تسهیلات  به  مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در ماه های محرم و صفر به ویژه راهپیمایی اربعین حسینی،این دسته از عزیزان در صورت نداشتن غیبت سربازی می توانند بدون نیاز به پرداخت وثیقه و با ثبت درخواست خود بصورت اینترنتی در این سفر معنوی شرکت کنند.

وی گفت :کلیه مشمولان غیرغایب که قصد حضور در این مراسم پرشکوه را دارند می بایست در محدوده زمانی هشتم مرداد ماه تا پنجم مهرماه مصادف با اول محرم الحرام تا پایان ماه صفر ، از طریق سامانه sakha.epolice.ir   نسبت به ثبت درخواست خروج از کشور اقدام کنند.

سردارمهری بیان  کرد: مشمولان متولد فروردین تا شهریورماه1383که در سال جاری وارد سن مشمولیت  شده اند و بدون دریافت مجوز خروج از کشور از وظیفه عمومی ، برای زیارت عتبات عالیات و حضور در پیاده روی اربعین حسینی به مرز کشور عراق مراجعه کرده اند ،با مساعدت سازمان وظیفه عمومی وهماهنگی با پلیس گذرنامه ، این دسته از زائرین می توانند با ارائه شناسنامه خود مجوز خروج از کشور را از سامانه مرزی پلیس گذرنامه دریافت کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در ادامه تاکید داشت،سربازان حین خدمت بدون نیاز به مراجعه به معاونت های وظیفه عمومی می توانند از طریق حفاظت اطلاعات یگان محل خدمت به منظور شرکت در این مراسم معنوی مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق کانال سازمان در سروش به نشانی   @khabaresarbaziاز آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.


دومین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه و جلب مشارکت همه اقشار و به‌ ویژه جامعه علمی کشور، پیرامون تحقق مأموریت اهداف قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه مبنی بر ارتقاء جذابیت و نشاط افزایی در دوران خدمت سربازی و اجرای بهینه طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در دوران قبل، حین و بعد از خدمت مقدس سربازی برگزاری می‌شود.