جلسه شورای عالی سیاستگذاری قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با حضور سرلشکر باقری
1396/12/15

به گزارش دبیرخانه همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در پژوهشکده مطالعات فناوری، دراین جلسه که تعدادی ازمعاونان ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده‌هان نظامی به همراه مسئولان دستگاه‌ اجرایی حضور داشتند، تفاهم‌نامه‌های جداگانه‌ای میان سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و 4 وزارتخانه یاد شده در راستای اجرای طرح مهارت‌افزایی سربازان نیروهای مسلح به امضا رسید.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این جلسه و در جمع خبرنگاران گفت: امروز اتفاق بزرگی افتاد که با توجه به وظایف قانونی که ما برای رفع مشکلات جوانان داریم و ظرفیت نیروهای مسلح بعد از چند ماه بحث و بررسی تفاهم‌نامه‌ای میان ما و ستاد کل نیروهای مسلح به امضا رسید.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه با توجه به امکاناتی که در اختیار داریم به این طرح کمک می‌کنیم و با توجه به تدبیر ستاد کل گام‌های خیلی خوبی در این راستا برداشته شده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ظرفیت های این وزارتخانه، گفت: سعی می‌کنیم تا مهارت‌هایی را آموزش دهیم که کشور در فرایند توسعه به آنها نیاز دارد و جوانان را برای جذب بازار کار کمک می‌کند و مهارت‌های مختلفی از جهت ورزشی و دوره‌های توانمندسازی اعضای سمن­ها (NGO) را به جوانان ارائه می‌دهیم.

در ادامه منصور غلامی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری نیز در جمع خبرنگاران گفت: تفاهم‌نامه‌ای که میان ما و ستاد کل امضا شد، شامل مهارت‌آموزی برای سربازان و کادر رسمی نیروهای مسلح می‌شود که به عنوان مربی دراین طرح به کارگیری می‌شوند.

وی ادامه داد: وزارت علوم با در اختیار داشتن دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای، به پشتیبانی آموزشی دوره‌های مهارت‌افزایی کمک خواهد کرد.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات هم در سخنانی گفت: بخشی از توانمندسازی سربازان در حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بر عهده ما گذاشته شده و ما با مشارکت در این طرح به سربازانی که علاقمند به کار در حوزه ICT هستند، کمک می‌کنیم و آموزش‌ها و تسهیلاتی را به آنها ارائه می‌دهیم تا بتواند در فرایند کارآفرینی موثرتر ظاهر شوند.

وی افزود: درهمین راستا دوره‌های آموزشی که ما در ناجا برگزار کردیم، به اقدامات خوبی منجر شده است.
محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: ما امیدواریم همت و تلاشی که ستاد کل برای مهارت‌آموزی سربازان قرار داده موثر باشد.

وی افزود: در تفاهم‌نامه‌ای که بین ما و ستاد کل به امضا رسید از وزارت آموزش و پرورش خواسته شده تا با ارائه امکانات و سندهای آموزشی به اجرای این طرح کمک کند. همچنین از آنجایی که بخشی از مهارت‌آموزی سربازان به پیش از دوره خدمت مربوط می‌شود، قرار شد ما نیز از امکانات ستاد کل در این راستا بهره ببریم.