سومین پیش نشست همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه (سربازان) پیرامون ابعاد اقتصادی و اشتغالی برگزار شد
1396/12/13

دکتر سید حبیب‌الله طباطبائیان، رئیس پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری و دبیر علمی همایش، ضمن خوشامدگویی به میهمانان نشست و بیان اینکه‌ هدف اصلی این همایش علمی تبادل دیدگاه‌های همه اقشار به‌ویژه جامعه علمی کشور در راهکارهای متمرکز بر توسعه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در دوران قبل، حین و بعد از خدمت وظیفه عمومی است، در رابطه با مهارت‌آموزی سربازان و نحوه اجرای آن به مواردی اشاره کرد و گفت: اگر فردی از دوره‌ی دبیرستان مهارت‌هایی مانند ICDL، شنا و دیگر مهارت‌ها را دیده باشد برای او در دوران سربازی امتیازی در نظر گرفته می‌شود و به‌عنوان‌مثال فرد موردنظر می‌تواند محل خدمتش را خودش انتخاب کند.

وی پیرامون اهداف این طرح نیز گفت: هدف ما افزایش جذابیت و نشاط و مهارت‌آموزی برای دوره‌ی سربازی است.

رئیس پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری، افزود: نتیجه این فعالیت‌ها منجر به مهارت‌آموزی جوانان و بهبود اشتغال پذیری آن‌ها می‌شود. ما در این طرح سبک زندگی جوانان کشور را اصلاح می‌کنیم و همگرایی بیشتر نیروهای مسلح با نهادهای غیرنظامی را خواهیم داشت.

در ادامه این نشست‌ سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه و رئیس همایش افزود:‌ باید به سه مؤلفه‌ی جذابیت، نشاط و مهارت‌آموزی (جنم) در سربازی توجه ویژه‌ای داشت. دو پروژه مهتا (از مهارت تا اشتغال) و جنم برای این دوره در حال اجراست.

وی افزود: ما از همه‌ی ظرفیت‌های ملی استفاده می‌کنیم تا با تسهیلاتی که به سربازان ارائه می‌دهیم و با کمک بانک‌ها و نهادهای دیگر، به آن‌ها کمک کنیم تا پس از سربازی به‌راحتی وارد بازار کار شوند.

سردار فرحی تصریح کرد: با ۱۵ وزارتخانه تفاهم کرده‌ایم که یکی از آن‌ها وزارت ارتباطات است و فردا نیز با پنج وزارتخانه دیگر تفاهم‌نامه امضا خواهیم کرد. همچنین چهار بانک نیروهای مسلح اعم از قوامین، حکمت، کوثر و انصار در این طرح مشارکت دارند و همگی متعهد شده‌اند که پس از سربازی تسهیلات ارزان‌قیمت و مناسب در اختیار سربازانی که مهارت لازم را کسب کرده‌اند قرار بدهند.

وی اضافه کرد: اولویت اول ما دفاع از کشور و استفاده از مهارت‌هایی است که موردنیاز نیروهای مسلح باشد ولی هدف ما این است که کار دومنظوره باشد و در کنار بحث ارتقای توان دفاعی و حراست از کیان کشور به ایجاد اشتغال هم منجر شود.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه با بیان اینکه باید جذابیت‌های سربازی در میان جامعه و سربازان ارتقا یابد، گفت: انتظار ما این است که در مدت دو سال سربازان به یکسری مهارت‌های لازم برای اشتغال دست پیدا کنند و برای این کار به مشوق‌هایی نیاز داریم که جوانان قبل از سربازی خود را با مهارت‌های موردنیاز تطبیق بدهند.

در ادامه این نشست تخصصی دکتر وحید یزدانیان، رئیس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات وزارت ارتباط فناوری اطلاعات، پیرامون ابعاد اقتصادی و اشتغالی طرح ملی مهارت‌آموزی، گفت: حدود 34 درصد از مجموع فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در زمره جمعیت غیرفعال قرار دارند که می‌بایست در این خصوص چاره‌اندیشی کرد.

ایشان فقدان یا ضعف مهارتی فارغ‌التحصیلان را یکی از چالش مهم تسهیل فرایند اشتغال پذیری آنان عنوان کرد و در همین زمینه افزود: اکوسیستم اشتغال در کشور آماده‌سازی نشده است و نظام‌های آینده‌پژوهشی اشتغال مهیا نیست.

یزدانیان، به همکاری مشترک دانشکده پست و مخابرات با ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که فی‌مابین صورت گرفت، مقرر شد که امکان مهارت‌آموزی برای سربازان فراهم شود تا پس از اتمام دوره سربازی بتوانند وارد بازار کار شوند. سربازان اگر مهارت لازم را ببینند، این مهارت به‌عنوان احتساب خدمت در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در پژوهشکده مطالعات فناوری، رئیس دانشکده پست و مخابرات، خاطرنشان کرد: شرط اجرای این طرح، تطبیق آموزش با نیاز جامعه‌ جذب است و سازوکارهای تطبیق آموزش با نیاز جامعه جذب می‌تواند به‌عنوان استخراج نیازهای بازار شغل در افق حداقل دوساله اتفاق بیافتد و نظام‌های اعتباربخشی مورد تأیید حتماً پیاده‌سازی شوند.

در انتهای این جلسه نیز مدعوین سؤالات و ابهامات خود را پیرامون ابعاد اقتصادی و اشتغالی طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه مطرح و اعضای پانل به آن پاسخ دادند.